Версия для печати темы

Нажмите сюда для просмотра этой темы в обычном формате

Юридический форум Украины _ Социальное право _ Пенсія по втраті годувальника

Автор: Оксана88351 20.9.2013, 13:43

Доброго дня! Буду дуже вдячна за допомогу...Мені 19, я вчусь на денній, комерційній формі навчання в університеті і отримую пенсію по втраті годувальника (батька). Я збираюсь виходити заміж, і мене хвилює таке питання: чи маю я право отримувати пенсію після заключення шлюбу?

Автор: Юрисконсульт Виталий 7.10.2013, 9:00

Доброго дня.

До закінчення навчання ви маєте право на отримання пенсії, але не більше ніж до 23-х років. Заміжжя в даному випадку значення не має.

http://legalexpert.in.ua/pro-pensiyne-zabespechenya

Цитата
Стаття 37. Члени сім'ї, які мають право на пенсію в разі втрати годувальника
Право на пенсію в разі втрати годувальника мають непрацездатні члени сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні (стаття 38). При цьому дітям пенсії призначаються незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника.
Батьки і чоловік (дружина) померлого, які не були на його утриманні, також мають право на пенсію, якщо згодом втратили джерело засобів до існування.
Непрацездатними членами сім'ї вважаються:
а) діти, брати, сестри й онуки, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали інвалідами до досягнення 18 років, при цьому брати, сестри й онуки - за умови, якщо вони не мають працездатних батьків;
б) батько, мати, дружина, чоловік, якщо вони є інвалідами або досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування";
(пункт "б" частини третьої статті 37 із змінами, внесеними
згідно із Законом України від 08.07.2011 р. N 3668-VI)
в) один з батьків, або чоловік (дружина), або дід, бабуся, брат чи сестра, незалежно від віку і працездатності, якщо він (вона) зайнятий доглядом за дітьми, братами, сестрами чи онуками померлого годувальника, які не досягли 8 років, і не працює;
г) дід і бабуся - в разі відсутності осіб, які за законом зобов'язані їх утримувати.

Вихованці, учні, студенти, курсанти, слухачі, стажисти мають право на пенсію в разі втрати годувальника до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23-річного віку.

Автор: ГостьВаля 29.7.2014, 22:56

син хоче навчатися за комерційною системою навчання у вищому навчальному закладі,, Чи буде йому виплачуватись пенсія по втраті годувальника до 23 років

Форум Invision Power Board (http://nulled.ws)
© Invision Power Services (http://nulled.ws)