Версия для печати темы

Нажмите сюда для просмотра этой темы в обычном формате

Юридический форум Украины _ Разное _ набувальна давнисть

Автор: Светлана 25.8.2013, 16:28

В 1998 году в октябре мы обменяли квартиру на дом но земля под домом осталась в собственности прежних хозяев. Можем ли быть применена к нам "набувальна давнисть" если считать с момента оформления дома. Прежние хозяйва за это время никакого интереса к земле не проявляли.

Автор: Юрисконсульт Виталий 7.10.2013, 8:29

Здравствуйте, Светлана.

В соответствии со ст. 119 Земельного кодекса Украины:

Цитата
Стаття 119. Набуття права на земельну ділянку за давністю користування (набувальна давність)
1. Громадяни, які добросовісно, відкрито і безперервно користуються земельною ділянкою протягом 15 років, але не мають документів, які б свідчили про наявність у них прав на цю земельну ділянку, можуть звернутися до органу державної влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування з клопотанням про передачу її у власність або надання у користування. Розмір цієї земельної ділянки встановлюється у межах норм, визначених цим Кодексом.

2. Передача земельної ділянки у власність або у користування громадян на підставі набувальної давності здійснюється в порядку, встановленому цим Кодексом.


Таким образом, если вы оформили право собственности на дом в октябре 1998, то в октябре-ноябре 2013 можете ходатайствовать перед горсоветом (райсоветом и т.п.) о передаче вам ее в собственность.

Форум Invision Power Board (http://nulled.ws)
© Invision Power Services (http://nulled.ws)