Версия для печати темы

Нажмите сюда для просмотра этой темы в обычном формате

Юридический форум Украины _ Трудовое право _ Моральна Шкода Через Незаконне Звільнення

Автор: I-VA99 16.5.2013, 14:19

Підкажіть, будь ласка, що може бути вагомим обгрунтуванням моральної шкоди та її розміру для суду, окрім мого опису про моральні страждання внаслідок звільнення, підкріплені постійними "втішаннями" знайомих та тяжкості організації побуту через зміни у звичному порядку організації життя мого особисто та моєї сімї? Як скласти розрахунок нанесеної моральної шкоди?
За наказом мене будо звільнено за п.1 ст.40 КЗпПУ, хоча фактично за рішенням міської ради наше управління було реорганізовано шляхом приєднання до іншого з ліквідацією юр.особи. При звільненні було запропоновано посаду, яка взагалі не відповідалу ні фаху ні освіті (я від неї відмовилась), хоча в новій структурі були відповідні моїй попередній посаді вакансії, не було ще й враховано переважного права на залишення на роботі (в мене 10 ранг 5 категорії посад, 2 дітей, я навчаюсь заочно без відриву від осн.роботи-2 освіта, мій чоловік не має зараз самостійного заробітку). На додачу ще й не видали в останній день роботи трудову і копію наказу про звільнення.

Автор: Юрисконсульт Виталий 22.6.2013, 18:33

Доброго дня!

Так, звісно, крім поновлення на роботі та оплати за час вимушеного прогулу через незаконне звільнення (п. 19 Постанови Пленуму ВСУ № 9 http://legalexpert.in.ua/plenum-vsu-pro-praktiku-rozglyadu-sudami-trudovix-sporv), ви маєте право на стягнення моральної шкоди.

Моральна шкода відшкодовується на підставі http://legalexpert.in.ua/komkodeks/gk/79-gk/384-23.html та з урахуванням практики Верховного Суду України (http://legalexpert.in.ua/postonova-plenumu-vsu-pro-sudovu-praktiku-v-spravah-pro-vidshkoduvanya-moralnoi-shkodi).

Також стануть в нагоді методичні рекомендації Міністерства юстиції (http://legalexpert.in.ua/metodichni-rekom-vidshkoduvanya-moralnoi-shkodi).

Нажаль, до сьогодні немає якогось єдиного порядку обрахунку моральної шкоди. Це викликано, в першу чергу, тим, що моральні страждання дуже важко розрахувати в грошовому еквіваленті. З іншого боку, в позовній заяві варто принаймні зазначити у чому ці страждання полягали та надати певні докази (наприклад, ускладення сімейної ситуації - розлучення, погіршення здоров'я - довідки з лікарні та ін.).

В будь-якому випадку розраховувати на значну суму відшкодування не варто. Наші суди майже ніколи не стягують моральну шкоду у великих розмірах.

Якщо буде потрібна індивідуальна допомога в цьому питанні, пишить в особистому повідомленні.

Форум Invision Power Board (http://nulled.ws)
© Invision Power Services (http://nulled.ws)