Версия для печати темы

Нажмите сюда для просмотра этой темы в обычном формате

Юридический форум Украины _ Трудовое право _ Новый График Работы

Автор: Anatol 4.4.2013, 9:26

ТЕРМІНОВО!!! Прошу допомогти мені в ситуації, яка склалась: я працював водієм а/м "Газель" на ринку, мене було переведено на 0,5 ставки, про що я був попереджений за 2 місяці. По закінчені 2-х місяців після попередження про переведення на 0,5 ставки мене ознайомили з новим графіком роботи : з 09-00 год. до 11-00 год. та з 14-00 год. до 16-00 год. з понеділка по п"ятницю, вихідні субота, неділя. Я вважаю, що цей графік є не правомірним з наступних причин, по-перше: лікар, за висновком якого інші водії починають роботу, знаходиться на підприємстві з 08-00 до 08-30 ( потім вона працює на постійному місці роботи в іншому заклады), тобто щоб отримати дозвіл лікаря, я повинен прийти на роботу раніше на 30 хв; по-друге: перерва в робочому часі складає більше двох годин ( з 11-00 до 14-00). Поділ робочого дня на частини трудовим розпорядком не передбачено. З новим графіком я був ознайомлений в день його запровадження. Я з ним не погодився та був звільнений за п.6 ст. 36 КЗпП. Підскажить мені, будь ласка, чи є порушення зі сторони работодавця, який запропонував вищезазначений графік роботи. Заздалегідь вдячний.

Автор: Юрисконсульт Виталий 16.4.2013, 14:40

Доброго дня, Анатолію.

http://legalexpert.in.ua/kodeks-zakoniv-pro-pracu
Вас звільнили за п. 6 ч. 1 ст. 36 http://legalexpert.in.ua/kodeks-zakoniv-pro-pracu:
6) відмова працівника від переведення на роботу в іншу місцевість разом з підприємством, установою, організацією, а також відмова від продовження роботи у зв'язку із зміною істотних умов праці;

тобто за відмову від продовження роботи у зв'язку із зміною істотних умов праці.

Відповідно до ст. 32 http://legalexpert.in.ua/kodeks-zakoniv-pro-pracu
Про зміну істотних умов праці - систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших - працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.

За змістом ст.ст. 57, 60 http://legalexpert.in.ua/kodeks-zakoniv-pro-pracu час початку і закінчення щоденної роботи (зміни) передбачається правилами внутрішнього трудового розпорядку і графіками змінності у відповідності з законодавством. На роботах з особливими умовами і характером праці в порядку і випадках, передбачених законодавством, робочий день може бути поділений на частини з тією умовою, щоб загальна тривалість роботи не перевищувала встановленої тривалості робочого дня.

Таким чином, порушення є. По-перше, Ваш роботодавець не повідомив Вас завчасно про зміну режиму роботи (за 2 місяці, як належить). По-друге, невідомо, чи відноситься Ваша робота до переліку робіт з особливими умовами і характером праці (якщо відноситься, то за це належить доплачувати). По-третє, як Ви зазначаєте, правилами внутрішнього трудового розпорядку на вашому підприємстві не передбачено поділу робочого дня на частини.

Узагальнення http://legalexpert.in.ua/plenum-vsu-pro-praktiku-rozglyadu-sudami-trudovix-sporv свідчать, що у разі коли підстави для зміни істотних умов праці були, але працівник, який відмовився від продовження роботи, не був попереджений за 2 місяці про їх зміну або звільнений до закінчення цього строку після попередження, суд відповідно змінює дату звільнення.

Виходячи з цього, найгіршому випадку Ви можете звернутись до суду і вимагати зміни дати звільнення з виплатою компенсації за вимушений прогул в період від дати незаконного звільнення до дати ухвалення судового рішення. Якщо зміни істотних умов праці роботодавцем доведені не будуть, то можна вимагати поновлення на роботі, виплати компенсації за вимушений прогул та стягнення моральної шкоди.

Для звернення до суду у спорах про звільнення встановлений місячний строк.

Форум Invision Power Board (http://nulled.ws)
© Invision Power Services (http://nulled.ws)