Версия для печати темы

Нажмите сюда для просмотра этой темы в обычном формате

Юридический форум Украины _ Исполнительное производство _ Як Оскаржити Постанову Державного Виконавця Про Повернення Виконавчого Документа

Автор: gorbanets 9.5.2012, 18:41

Доброго дня всім!
Моєю дружиною у 2009 році було подано позов до районного суду до управління праці та соцзахисту населення в районі про проведення перерахунку виплат допомоги по догляду за дитиною до 3 років за 2007 - 2009 роки. Суд позов задовольнив. Потім пішли роки подання та розгляду апеляційних скарг і нарешті в кінці 2011 року надійшло рішення апеляційного обласного суду про те, що постанову районного суду залишити без змін. Потім направили виконавчий лист до відділу примусового виконання рішень управління ДВС головного управління юстиції в області, звідки надійшла постанова про повернення виконавчого документа стягувачеві (підстава - відсутність у боржника (УПСЗН) коштів та майна). Підкажіть, будь ласка та надайте консультацію, як підготувати скаргу на дії державного виконавця у даному випадку, адже у божника є майно (хоча б комп"ютерна та оргтехніка) й кошти. Також прошу прокунсультувати, скільки разів можна подавати такі скарги до суду або до вищестоячого органу. Заздалегідь вдячний за допомогу.

Автор: Юрисконсульт Виталий 10.5.2012, 14:50

Доброго дня!

Так, дійсно цікаво виходить... Тобто, я так розумію, в державному бюджеті немає коштів... Невже на рахунках УПСЗН відсутні кошти? Чи накладався арешт на ці рахунки? Та й майно має бути...

Тобто виявляється, що держава не бажає виконувати рішення суду. Це по-нашому, по-українськи...

Що ж, повернемось до Вашого питання.
Закон не обмежує можливість оскарження стороною виконавчого провадження дій державного виконавця за кількістю разів. Порядок оскарження рішень, дій посадових осіб державної виконавчої служби встановлений ст. 82 http://legalexpert.in.ua/pro-vikonavche-provadjenya-nova-redakciya, відповідно до якої стягувач може подавати скарги до начальника органу ДВС, керівника органу ДВС вищого рівня або до суду.

У Вашому випадку слід оскаржувати постанову ДВС до районного суду, який видавав виконавчий лист, оскільки оскарження постанови державного виконавця начальнику органу ДВС на практиці фактично не має сенсу. Строк оскарження - 10 днів з дня, коли особа дізнался або повинна була дізнатися про порушення її прав чи свобод (http://legalexpert.in.ua/komkodeks/gpk/93-gpk/5081-385.html). Порядок оскарження та розгляд скарг у суді передбачений ст.ст. 383 - 389 http://legalexpert.in.ua/civilniy-procees-kodeks.

Форум Invision Power Board (http://nulled.ws)
© Invision Power Services (http://nulled.ws)