Версия для печати темы

Нажмите сюда для просмотра этой темы в обычном формате

Юридический форум Украины _ Налоговое право _ Налоги С Продажи Или Обмена Дома

Автор: Konstantin 15.2.2012, 21:50

Хотелось бы узнать: какие налоги, в каком размере, в какие сроки и кому нужно платить с продажи дома, обмена или обмена с доплатой мне?

Автор: administrator 17.2.2012, 12:16

В сделке купли-продажи/обмена в качестве продавца участвует физ.лицо?


Автор: Konstantin 17.2.2012, 19:25

Да, в качестве продавца участвует физ.лицо. Дом мой, оформлен на меня. Расположен на участке 6 соток. Участок не приватизирован.

Автор: administrator 21.2.2012, 0:48

В соответствии со http://legalexpert.in.ua/komkodeks/nk/84-nk/2382-172.html:

172.1. Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.

172.4. Під час проведення операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомості між фізичними особами нотаріус посвідчує відповідний договір за наявності оціночної вартості такого нерухомого майна та документа про сплату податку до бюджету стороною (сторонами) договору та щокварталу подає до органу державної податкової служби за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію про такий договір, включаючи інформацію про його вартість та суму сплаченого податку в порядку, встановленому цим розділом для податкового розрахунку.

Исходя из вышеизложенного, если вы продаете жилую недвижимость первый раз в году и этот дом у вас в собственности не менее 3-х лет - налоги вы не платите. Если же хотя бы одно из этих условий не соблюдается - надо платить налог, ставка которого определена в http://legalexpert.in.ua/komkodeks/nk/84-nk/2377-167.html и составляет 5% (п. 167.2 НКУ). Все нюансы по оформлению сделки и уплате необходимых платежей уточните у нотариуса, который будет оформлять вашу сделку.

Форум Invision Power Board (http://nulled.ws)
© Invision Power Services (http://nulled.ws)