IPB

Здравствуйте, гость ( Вход | Регистрация )

 
Ответить в данную темуНачать новую тему
> Звільнення після поновлення на роботі через суд, тиск керівництва після поновлення на роботі через суд.
Вальдемар
сообщение 25.5.2020, 16:44
Сообщение #1


Участник
**

Группа: Пользователи
Сообщений: 1
Регистрация: 25.5.2020
Пользователь №: 2578Держслужбовець через суд поновлений у займаній посаді після незаконного звільнення через скорочення штатів та прийнятий на роботу. Поновивши в посаді за рішенням суду, працівника наступного дня звільняють повторно через скорочення штатів. Вказане рішення через суд оскаржено та відмінено. На теперешний час керівництво постійно призначає службові розслідування та створює умови для звільнення працівника через порушення дисциплінарного статуту. Накази про звільнення та проведення службових розслідувань готувались тиж самими працівниками. Останнє службове розслідування призначене через те, що працівник юр.відділу виклав інформацію з адміністративного позову до підприємства у доповідній начальнику, де вказав, що вимоги виплатити затрати на адвоката не відповідають доходам працівника, зазначеним у декларації про доходи та потребують перевірки щодо факту порушення ЗУ "Про корупцію". При цьому працівник юридичного відділу використав інформацію з позову, який отримав, як відповідач. При цьому сам позов судом ще не розглянутий, не відбулося жодного засідання. У своїй докладній працівник юр.відділу зависив сумму оплати адвокату згідно позову, хоча в позові йдеться про оплату після прийняття рішення, тобто фактично оплати не було.
Як можна протидіяти керівництву у вказаному випадку?
Чи можуть працівники юр.відділу використовувати інформацію з адміністративного позову (який знаходиться в суді та ще не розглянутий) для проведення службового розслідування?
Чи можуть ті самі посадові особи звільняти працівника, а після визнання наказів незаконними - бути членами дисциплінарної комісії при службовому розслідуванні?
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение

Юрисконсульт Вит...
сообщение 28.5.2020, 10:58
Сообщение #2


Магистр Права
*******

Группа: Администраторы
Сообщений: 939
Регистрация: 19.8.2011
Пользователь №: 2Цитата(Вальдемар @ 25.5.2020, 17:44) *
Держслужбовець через суд поновлений у займаній посаді після незаконного звільнення через скорочення штатів та прийнятий на роботу. Поновивши в посаді за рішенням суду, працівника наступного дня звільняють повторно через скорочення штатів. Вказане рішення через суд оскаржено та відмінено. На теперешний час керівництво постійно призначає службові розслідування та створює умови для звільнення працівника через порушення дисциплінарного статуту. Накази про звільнення та проведення службових розслідувань готувались тиж самими працівниками. Останнє службове розслідування призначене через те, що працівник юр.відділу виклав інформацію з адміністративного позову до підприємства у доповідній начальнику, де вказав, що вимоги виплатити затрати на адвоката не відповідають доходам працівника, зазначеним у декларації про доходи та потребують перевірки щодо факту порушення ЗУ "Про корупцію". При цьому працівник юридичного відділу використав інформацію з позову, який отримав, як відповідач. При цьому сам позов судом ще не розглянутий, не відбулося жодного засідання. У своїй докладній працівник юр.відділу зависив сумму оплати адвокату згідно позову, хоча в позові йдеться про оплату після прийняття рішення, тобто фактично оплати не було.
Як можна протидіяти керівництву у вказаному випадку?
Чи можуть працівники юр.відділу використовувати інформацію з адміністративного позову (який знаходиться в суді та ще не розглянутий) для проведення службового розслідування?
Чи можуть ті самі посадові особи звільняти працівника, а після визнання наказів незаконними - бути членами дисциплінарної комісії при службовому розслідуванні?


Доброго дня.
Стосовно ваших питань.
1. Інформація з адміністративного позову є відкритою для відповідача у справі. Більш того, закон прямо передбачає обов'язок позивача та/або суду надіслати відповідачу позовну заяву з усіма додатками. Також закон не містить заборон щодо використання цієї інформації в службових цілях. Інша справа, що у вашому випадку відбувається викривлення даних, зазначених у позові. Проте наразі це не є предметом вашого спору.
2. Питання дисциплінарної відповідальності держслужбовців врегульовані ст.ст. 64-79 Закону України "Про державну службу". Ці норми закону в тому числі містять положення щодо осіб, які наділені повноваженнями на проведення службових розслідувань, а також суб'єктного складу дисциплінарних комісій. При цьому жодних обмежень щодо повторної участі в цих процедурах осіб, розпорядження яких були скасовані в судовому порядку, закон не містить.

У будь-якому випадку, відповідно до ст. 78 Закону про державну службу ви маєте право оскаржувати рішення про накладення дисциплінарного стягнення:
Стаття 78. Оскарження рішення про накладення дисциплінарного стягнення
1. Рішення про накладення дисциплінарного стягнення може бути оскаржено державними службовцями до суду.
2. Скарга подається протягом 10 календарних днів після одержання державним службовцем копії наказу (розпорядження) про накладення дисциплінарного стягнення.

Також слід звернути увагу, що відповідно до ст. 5 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право просити адміністративний суд захистити її права шляхом:
1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;
2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;
3) визнання дій суб’єкта владних повноважень протиправними та зобов’язання утриматися від вчинення певних дій;
4) визнання бездіяльності суб’єкта владних повноважень протиправною та зобов’язання вчинити певні дії;
5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб’єкта владних повноважень;
6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб’єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.


--------------------
Виталий Охрименко
Юрист по управлению жилым фондом и ОСМД. Интересуюсь проблемами трудовой миграции.

Денег за консультации не беру, но в качестве благодарности можете подписаться на мои страницы в Фейсбуке:

Центр розвитку житлового фонду

Громадський рух "Час Збирати Українців"
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение


Быстрый ответОтветить в данную темуНачать новую тему
1 чел. читают эту тему (гостей: 1, скрытых пользователей: 0)
Пользователей: 0

 

RSS Текстовая версия Сейчас: 18.9.2020, 13:06
Создать QR-меню для кафе онлайн бесплатно