IPB

Здравствуйте, гость ( Вход | Регистрация )

 
Ответить в данную темуНачать новую тему
> Затягивание судебного решения
helgam74
сообщение 9.12.2019, 20:06
Сообщение #1


Участник
**

Группа: Пользователи
Сообщений: 1
Регистрация: 9.12.2019
Пользователь №: 2413Добрый день!

Сестра подала на меня в суд от имени отца на алименты. Суд прошел заочно, алименты с меня начали удерживать. Мною заявление о пересмотре заочного решения подано, но судья не назначает рассмотрение, прошло 2 месяца. Уже назначила было на 29 ноября, но в этот день уехала в командировку. И снова все замерло.
Подскажите пожалуйста, как можно прекратить затягивание и добиться рассмотрения?
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение

Юрисконсульт Вит...
сообщение 11.12.2019, 10:30
Сообщение #2


Магистр Права
*******

Группа: Администраторы
Сообщений: 924
Регистрация: 19.8.2011
Пользователь №: 2Цитата(helgam74 @ 9.12.2019, 21:06) *
Добрый день!

Сестра подала на меня в суд от имени отца на алименты. Суд прошел заочно, алименты с меня начали удерживать. Мною заявление о пересмотре заочного решения подано, но судья не назначает рассмотрение, прошло 2 месяца. Уже назначила было на 29 ноября, но в этот день уехала в командировку. И снова все замерло.
Подскажите пожалуйста, как можно прекратить затягивание и добиться рассмотрения?


Добрый день.

В соответствии со ст. 286 Гражданского процессуального кодекса Украины заявление о пересмотре заочного решения должно быть рассмотрено судом в течение 15 дней со дня его поступления. Если суд не соблюдает установленный процессуальным законом срок, можно воспользоваться законными способами влияния на судью, а именно путем подачи дисциплинарной жалобы в Высший совет правосудия.

В соответствии с Законом Украины "О судоустройстве и статусе судей":
Стаття 7. Право на справедливий суд
1. Кожному гарантується захист його прав, свобод та інтересів у розумні строки незалежним, безстороннім і справедливим судом, утвореним законом.

Стаття 56. Права та обов’язки судді
7. Суддя зобов’язаний:
1) справедливо, безсторонньо та своєчасно розглядати і вирішувати судові справи відповідно до закону з дотриманням засад і правил судочинства;

Стаття 106. Підстави дисциплінарної відповідальності судді
1. Суддю може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності в порядку дисциплінарного провадження з таких підстав:
2) безпідставне затягування або невжиття суддею заходів щодо розгляду заяви, скарги чи справи протягом строку, встановленого законом, зволікання з виготовленням вмотивованого судового рішення, несвоєчасне надання суддею копії судового рішення для її внесення до Єдиного державного реєстру судових рішень;

Стаття 107. Звернення з дисциплінарною скаргою щодо судді
1. Право на звернення зі скаргою щодо дисциплінарного проступку судді, з повідомленням про вчинення дисциплінарного проступку суддею (дисциплінарною скаргою) має будь-яка особа. Громадяни здійснюють зазначене право особисто або через адвоката, юридичні особи - через адвоката, органи державної влади та органи місцевого самоврядування - через своїх керівників або представників, Комісія з питань доброчесності та етики - через її голову або членів Комісії.
2. Дисциплінарна скарга подається у письмовій формі та повинна містити такі відомості:
1) прізвище, ім’я, по батькові (найменування) скаржника, його місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв’язку;
2) прізвище, ім’я, по батькові та посада судді (суддів), щодо якого (яких) подано скаргу;
3) конкретні відомості про наявність у поведінці судді ознак дисциплінарного проступку, який відповідно до частини першої статті 106 цього Закону може бути підставою для дисциплінарної відповідальності судді;
4) посилання на фактичні дані (свідчення, докази), що підтверджують зазначені скаржником відомості.
Дисциплінарна скарга підписується скаржником із зазначенням дати її підписання.
3. Вища рада правосуддя затверджує та розміщує на офіційному веб-порталі судової влади зразок дисциплінарної скарги. - https://hcj.gov.ua/page/zrazky-dyscyplinarn...do-nesumisnosti
4. Не допускається зловживання правом звернення до органу, уповноваженого здійснювати дисциплінарне провадження, у тому числі ініціювання питання відповідальності судді без достатніх підстав, використання такого права, як засобу тиску на суддю у зв’язку зі здійсненням ним правосуддя.
5. За подання адвокатом завідомо безпідставної дисциплінарної скарги такий адвокат може бути притягнений до дисциплінарної відповідальності згідно із законом.
6. Дисциплінарну справу щодо судді не може бути порушено за скаргою, що не містить відомостей про наявність ознак дисциплінарного проступку судді, а також за анонімними заявами та повідомленнями.
7. У разі наявності обставин, що спричиняють виникнення сумнівів у існуванні або достовірності підпису особи, яка подала дисциплінарну скаргу, відповідний орган Вищої ради правосуддя має право запросити таку особу для підтвердження скарги.--------------------
Виталий Охрименко
Интересуюсь проблемами трудовых мигрантов и зарубежных украинцев

Денег за консультации не беру, но в качестве благодарности можете подписаться на страницу моей общественной организации в Фейсбуке:
Громадський рух "Час Збирати Українців"
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение


Быстрый ответОтветить в данную темуНачать новую тему
1 чел. читают эту тему (гостей: 1, скрытых пользователей: 0)
Пользователей: 0

 

RSS Текстовая версия Сейчас: 26.5.2020, 0:21