IPB

Здравствуйте, гость ( Вход | Регистрация )

Ответить в данную темуНачать новую тему
> Моральна Шкода Через Незаконне Звільнення
I-VA99
сообщение 16.5.2013, 13:59
Сообщение #1

Участник
**

Підкажіть, будь ласка, що може бути вагомим обгрунтуванням моральної шкоди та її розміру для суду, окрім мого опису про моральні страждання внаслідок звільнення, підкріплені постійними "втішаннями" знайомих та тяжкості організації побуту через зміни у звичному порядку організації життя мого особисто та моєї сімї? Як скласти розрахунок нанесеної моральної шкоди?
За наказом мене будо звільнено за п.1 ст.40 КЗпПУ, хоча фактично за рішенням міської ради наше управління було реорганізовано шляхом приєднання до іншого з ліквідацією юр.особи. При звільненні було запропоновано посаду, яка взагалі не відповідалу ні фаху ні освіті (я від неї відмовилась), хоча в новій структурі були відповідні моїй попередній посаді вакансії, не було ще й враховано переважного права на залишення на роботі (в мене 10 ранг 5 категорії посад, 2 дітей, я навчаюсь заочно без відриву від осн.роботи-2 освіта, мій чоловік не має зараз самостійного заробітку). На додачу ще й не видали в останній день роботи трудову і копію наказу про звільнення.

+Цитировать сообщение

Юрисконсульт Вит...
сообщение 22.6.2013, 18:13
Сообщение #2

Магистр Права

Доброго дня!

Так, звісно, крім поновлення на роботі та оплати за час вимушеного прогулу через незаконне звільнення (п. 19 Постанови Пленуму ВСУ № 9 "Про практику розгляду судами трудових спорів"), ви маєте право на стягнення моральної шкоди.

Моральна шкода відшкодовується на підставі ст. 23 Цивільного кодексу та з урахуванням практики Верховного Суду України (Постанова Пленуму ВСУ від 31.03.95р. № 4 "Про судову практику в справах про відшкодування моральної шкоди").

Також стануть в нагоді методичні рекомендації Міністерства юстиції (лист Мінюсту від 13.05.2004 N 35-13/797).

Нажаль, до сьогодні немає якогось єдиного порядку обрахунку моральної шкоди. Це викликано, в першу чергу, тим, що моральні страждання дуже важко розрахувати в грошовому еквіваленті. З іншого боку, в позовній заяві варто принаймні зазначити у чому ці страждання полягали та надати певні докази (наприклад, ускладення сімейної ситуації - розлучення, погіршення здоров'я - довідки з лікарні та ін.).

В будь-якому випадку розраховувати на значну суму відшкодування не варто. Наші суди майже ніколи не стягують моральну шкоду у великих розмірах.

Якщо буде потрібна індивідуальна допомога в цьому питанні, пишить в особистому повідомленні.

--------------------
Предоставляю юридические консультации и другие виды юридических услуг.

Контакты:
тел. (050) 722 21 74
E-mail: olga@legalexpert.in.ua

+Цитировать сообщение

Быстрый ответОтветить в данную темуНачать новую тему