IPB

Здравствуйте, гость ( Вход | Регистрация )

 
Ответить в данную темуНачать новую тему
> 5% Налог При Продаже Квартиры, 5% налог при продаже Квартиры
arng
сообщение 20.3.2012, 16:37
Сообщение #1


Участник
**

Группа: Пользователи
Сообщений: 3
Регистрация: 20.3.2012
Пользователь №: 674



Я в прошлом году вступил в наследство после смерти матери. Получил квартиру. Затем ее продал. При сделке с меня был удержан налог 5% от оценочной стоимости. Прочитав закон, я понял, что налог был удержан не верно, т.к. эта норма не распространяется на полученное по наследству. Прав ли я? Как я могу вернуть деньги? Может подав декларацию? Спасибо!
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение

Юрисконсульт Вит...
сообщение 21.3.2012, 0:20
Сообщение #2


Магистр Права
*******

Группа: Администраторы
Сообщений: 798
Регистрация: 19.8.2011
Пользователь №: 2



Здравствуйте.

Порядок налогообложения операций продажи объектов недвижимого имущества регулируется ст. 172 Налогового кодекса Украины (НКУ).

В соответствии с положениями этой нормы НКУ налог с Вас был удержан верно. Вот если бы Вы подождали 3 года, а потом продали вашу квартиру, то в этом случае Вы бы не платили налог.

Обратите внимание на п. 172.10. вышеуказанной статьи: "Продаж резидентами та нерезидентами успадкованого (отриманого в подарунок) об'єкта нерухомості підлягає оподаткуванню згідно з положеннями цієї статті."


--------------------
Предоставляю юридические консультации и другие виды юридических услуг.

Контакты:
тел. (050) 722 21 74
E-mail: olga@legalexpert.in.ua
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
arng
сообщение 21.3.2012, 15:57
Сообщение #3


Участник
**

Группа: Пользователи
Сообщений: 3
Регистрация: 20.3.2012
Пользователь №: 674



Вот как выглядит статья. Я читаю пункт 2. Источник - zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2755-17/page20

172.1. Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України ( 2768-14 ) залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.
Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину. { Пункт 172.1 статті 172 доповнено новим абзацом згідно із Законом N 3609-VI ( 3609-17 ) від 07.07.2011 }
Дохід від відчуження господарсько-побутових споруд, що розташовані на одній ділянці з житловим або садовим (дачним) будинком та продаються разом з ним, для цілей оподаткування окремо не визначається.
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Юрисконсульт Вит...
сообщение 22.3.2012, 9:46
Сообщение #4


Магистр Права
*******

Группа: Администраторы
Сообщений: 798
Регистрация: 19.8.2011
Пользователь №: 2



Добрый день!

Спасибо за поправку, действительно на нашем сайте из-за технической ошибки оказалась старая редакция этой нормы Налогового кодекса. Благодаря Вам мы эту ошибку устраним.

Теперь по сути. Да, действительно наследнику теперь не нужно ждать 3 года для того, чтобы иметь право продать полученное в наследство недвижимое имущество без уплаты налога.

Вот только эта норма абз. 2 п. 172.1 вступила в законную силу с 01.01.2012 года. Поэтому, если вы продавали квартиру до 01.01.2012 года, то налог с Вас был удержан верно.

Привожу извлечение из Переходных и заключительных положений Закона, которым вносились изменения в НКУ в статью 172 (информация взята с сайта Верховной Рады).

II. Прикінцеві та перехідні положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім окремих змін, внесених до Податкового кодексу України ( 2755-17 ) пунктом 1 розділу I цього Закону, а саме:

абзацу двадцять четвертого підпункту 1 та підпунктів 101-105, які набирають чинності з 1 жовтня 2011 року;

абзацу двадцять восьмого (щодо виключення підпункту 14.1.236 пункту 14.1 статті 14), абзаців четвертого - п'ятого підпункту 11 (щодо змін до пункту 52.3 статті 52 у частині запровадження електронної форми податкової консультації), підпункту 12 (щодо запровадження електронної форми податкової консультації), підпункту 26 (щодо змін до пункту 85.2 статті 85 у частині порядку надання інформації в електронній формі), абзаців п'ятого і шостого підпункту 61 (щодо доповнення підпунктом 165.1.50 пункту 165.1 статті 165), абзацу сьомого підпункту 63 (щодо змін до абзацу п'ятого пункту 167.2 статті 167), абзаців одинадцятого - тринадцятого підпункту 66 (щодо змін до підпункту 170.2.9 пункту 170.2 статті 170), абзаців другого і третього підпункту 67 (щодо доповнення пункту 172.1 статті 172), підпункту 98 (щодо доповнення статті 229 пунктами 229.4 і 229.5), абзаців третього і четвертого підпункту 111 (щодо змін до пункту 276.4 статті 276 у частині справляння земельного податку за земельні ділянки залізничного транспорту та аеродромів), підпункту 112 (щодо змін до пунктів 278.1 і 278.2 статті 278 у частині справляння земельного податку за земельні ділянки залізничного транспорту та аеродромів), підпункту 115 (щодо змін до пункту 284.3 статті 284), абзацу другого підпункту 116 (щодо змін до пункту 286.1 статті 286 у частині надання інформації, необхідної для обчислення земельного податку, відповідними державними органами), підпункту 117 (щодо доповнення підпункту 288.5.2 пункту 288.5 статті 288 підпунктом "б"), які набирають чинності з 1 січня 2012 року; { Абзац третій пункту 1 розділу II із змінами, внесеними згідно із Законом N 4235-VI ( 4235-17 ) від 22.12.2011 }


--------------------
Предоставляю юридические консультации и другие виды юридических услуг.

Контакты:
тел. (050) 722 21 74
E-mail: olga@legalexpert.in.ua
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
arng
сообщение 23.3.2012, 8:31
Сообщение #5


Участник
**

Группа: Пользователи
Сообщений: 3
Регистрация: 20.3.2012
Пользователь №: 674



Спасибо !
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Юрисконсульт Вит...
сообщение 23.3.2012, 10:03
Сообщение #6


Магистр Права
*******

Группа: Администраторы
Сообщений: 798
Регистрация: 19.8.2011
Пользователь №: 2



Пожалуйста!


--------------------
Предоставляю юридические консультации и другие виды юридических услуг.

Контакты:
тел. (050) 722 21 74
E-mail: olga@legalexpert.in.ua
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Альона
сообщение 24.7.2012, 23:56
Сообщение #7


Участник
**

Группа: Пользователи
Сообщений: 1
Регистрация: 24.7.2012
Пользователь №: 894



Скажіть будь-лака 5% подтку платится з момете приватизації квартири ? чи права власності?
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Юрисконсульт Вит...
сообщение 26.7.2012, 13:13
Сообщение #8


Магистр Права
*******

Группа: Администраторы
Сообщений: 798
Регистрация: 19.8.2011
Пользователь №: 2



Доброго дня, Альона.

Конкретизуйте, будь ласка, Ваше питання.

Податок сплачується з доходу. Будь-яких податків при приватизації житла або при набутті права власності на нього набувач не сплачує. Податок сплачує продавець, тобто та людина, яка в результаті правочину отримує дохід.


--------------------
Предоставляю юридические консультации и другие виды юридических услуг.

Контакты:
тел. (050) 722 21 74
E-mail: olga@legalexpert.in.ua
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение


Быстрый ответОтветить в данную темуНачать новую тему
1 чел. читают эту тему (гостей: 1, скрытых пользователей: 0)
Пользователей: 0

 

RSS Текстовая версия Сейчас: 20.6.2018, 8:58