Версия для печати темы

Нажмите сюда для просмотра этой темы в обычном формате

Юридический форум Украины _ Исполнительное производство _ Арешт Майна У Виконавчому Провадженні

Автор: JeepKa 24.3.2012, 15:37

Доброго дня.
Виникло таке питання. Виконавча служба винесла постанову про накладення арешту на майно боржника по кредиту. В боржника майна вже немає (офіційно). Боржник очікує на прихід держ. виконавця для опису майна по місцю прописки. По місцю прописки боржника живе ще його мати та дружина з дитиною.
Як довести ДВС, що майно, яке знаходиться в квартирі де проживає боржник не є його власністю? Щоб ДВС не включали все майно в перелік опису майна боржника.
Можливо є якісь варіанти, типу укласти договір оренди побутової техніки. . .. . ?
Наперед вдячний! rolleyes.gif

Автор: administrator 26.3.2012, 16:08

Доброго дня!

Відповідно до п. 5.1.4. http://legalexpert.in.ua/normativebase/bylaws/department-of-justice.html, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 15.12.1999р. № 74/5:

1) Стягнення може бути звернено на майно боржника, яке належить йому на праві приватної власності;
2) Якщо боржник володіє майном спільно з іншими особами, то стягнення звертається на його частку, що визначається судом за поданням державного виконавця.

Таким чином, Вам необхідно довести належність майна, яке знаходиться у квартирі, іншим особам. Якщо мова йде про побутову техніку, то це, наприклад, можуть бути платіжні документи, виписані на іншу особу (бажано - не члена сім'ї, щоб уникнути можливості звернення стягнення на частку у спільній власності). Також це можуть бути будь-які не заборонені чинним законодавством цивільно-правові договори (купівлі-продажу, міни, оренди, дарування), укладені з іншими особами (не членами сім'і). Певна річ, що особа, з якою укладені такі договори, повинна знати про них та підтвердити право своє власності на ці речі.
Дата укладення цих договорів має передувати даті винесення державним виконавцем постанови про накладення арешту на майно.

При цьому ви повинні розуміти, що у разі укладення подібних договорів, право власності на речі, які є предметом таких договорів, вже вам не належатиме. У зв'язку з цим їх новий власник може набути право їх витребування з чужого незаконного володіння.

Також зверніть увагу на перелік майна, на яке не може бути звернено стягнення. Цей перелік є додатком до http://legalexpert.in.ua/pro-vikonavche-provadjenya-nova-redakciya.

Форум Invision Power Board (http://nulled.ws)
© Invision Power Services (http://nulled.ws)